Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči

Diskusia


Úvod › Ostatné

Slovenské weby versus znevýhodnení používatelia.

Počet príspevkov: 7

Kvalita slovenských webov z hľadiska dodržiavania pravidiel o prístupnosti webových stránok.

1 2 »

Text príspevku Dátum príspevku
Pravda´ je, ze mnohe stranky nie su dobre spracovane, ale zas na druhej strane pri spravnom pouzivani programu JAWS je mozne precitat aj taketo stranky. Mnohi pouzivatelia nepoznaju vsetky funkcie JAWSU, a potom sa im zdaju niektore stranky komplikovanejsie ako v skutocnosti su. Mam na mysli napr. ´pouzivanie zaloziek, vypinanie flash animacii, inlline ramcov a pod. funkcii ktore su v dialogu vyrecnosti.
autor: Peter
3. júl 2008, 15:01
Ja si myslim, ze na niektorych slovenskych weboch mi jaws dost robi problemy a dost mi to prekaza tak suhlasim s vami, ze by s tym mali daco robit a viac sa pozastavovat nad nami neviadicimi.
autor: michal
3. apríl 2007, 08:44
nemyslite ze by mali s tim nieco urobit, lebo podla mna ano.
autor: michal
24. október 2006, 19:08
mnoho webov je bohuzial zle spracovaných pre nas nevidiacich.
autor: michal
24. október 2006, 19:07
No hej. Je to zlé. Tak ako aj táto stránka. Je paradox, že chcete diskutovat o prístupnosťi webu na stránke, ktorá tiež nieje OK. Napísal som o tom v téme určenej pre tento web.
autor: Roman Martinovič
15. marec 2006, 18:16

1 2 »
Administrátor portálu si vyhradzuje právo vymazať príspevky, ktoré porušujú akékoľvek pravidlo tohto kódexu.

Diskutujúci sú povinní správať sa v diskusiách slušne a s úctou a to nielen vo všeobecnosti, ale aj k ostatným diskutérom.
Je zakázané vkladať do príspevkov osobné útoky, vyhrážky, vulgarizmy.
Neprípustné sú príspevky podnecujúce násilie, fanatizmus, rasizmus, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo ku skupinám obyvateľov, najmä k etnickým alebo náboženským skupinám.
Neprípustné je zaplavovať diskusie viackrát tým istým príspevkom alebo príspevkom s tým istým vecným obsahom, viacnásobným odkazom na konkrétnu webovú stránku.
Odporúčame nepísať celý príspevok veľkými písmenami, nakoľko ide o zvýhodňovanie príspevku a upútavanie naň.
Je neprípustné vkladať do diskusií príspevky, ktoré sa netýkajú samotnej témy diskusie.
Na všeobecné témy a vyjadrenie pochvaly či kritiky stránky alebo zaslanie námetu je k dispozícií e-mail spravca(@)skn.sk.
Ak ktorýkoľvek diskutujúci má podozrenie, že niektorý z príspevkov porušil akýkoľvek bod tohto kódexu môže naň upozorniť administrátora prostredníctvom kontaktného e.mailu.
SKN Vám umožňuje komunikovať prostredníctvom tohto webu, nepreberá však zodpovednosť za obsah pridaný používateľmi ani ich hodnotenie ostatných diskutujúcich. Používatelia tohto webu musia s týmto Kódexom súhlasiť a dodržiavať ho.
Pri posudzovaní informácií získaných z diskusných fór nezabúdajte, že informácie môžu pochádzať od ľudí rozličného veku a skúseností. Zvážte ich dôveryhodnosť skôr, než na základe nich podniknete akékoľvek kroky.
Diskutujúci sa zaväzuje dodržiavať všetky právne normy vyplývajúce z právneho systému krajiny v ktorej sa nachádza.
[» na začiatok stránky]
[» tlač stránky]
© 2006 Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči. [SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. ]
Posledná aktualizácia: 12. 12. 2011. [Webmaster: webmaster@skn.sk] [Informácie o prístupnosti].