Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči

Diskusia


Úvod › Ostatné

Spýtajte sa knižnice (Do tejto časti prispievajú odborní pracovníci knižnice)

Počet príspevkov: 38

Na tomto mieste sme Vám sprístupnili často sa vyskytujúce otázky a odpovede(FAQ) služby Spýtajte sa Vašej knižnice – Ask your library.

1 2 3 4 5 6 »

Text príspevku Dátum príspevku
Ako sa stane slabozraký používateľ vaším čitateľom ?
autor: Ing. Čilík, Zvolen
22. október 2008, 08:24
Podmienkou, aby nevidiaci mohol vyuzivat nase sluzby je, ze ma preukaz ZTP alebo ZTP/S, pripadne potvrdenie od lekara. Jeden z tychto dokladov zaslete na nasu adresu spolu s podpisanou prihlaskou citatela http://www.skn.sk/?registracny-formular Takto sa zaujemca stane nasim citatelom. Nasledne si moze objednat zvukove knihy na audiokazetach, alebo CD zo zoznamu: http://www.skn.sk/?audiokazety , http://www.skn.sk/?daisy-knihy, http://www.skn.sk/?mp3-knihy. Najzaujimavejsia moznost je pocuvat zvukove knihy rovno z nasej webovej stranky alebo v MP3 prehravaci. Musi sa vsak zaregistrovat na nasej stranke http://www.skn.sk/?registracia . Atualny zoznam tychto knih najdete tu: http://www.skn.sk/?zoznam-zvukovych-knih-wma Ide vsak o knihy vo formate WMA DRM 10, ich popis najdete tu: http://www.skn.sk/?zvukove-knihy-wma-drm-10
autor: Norbert Végh
22. október 2008, 08:23
KED SI OBJEDNAM DIGITALIZOVANU KNIHU, BUDE MI TATO HRAT AJ PROSTREDNICTVOM PAMaTOVEJ KARTY V MOBILE? DAKUJEM ZA ODPOVED.
autor: I. STEFANKOVA
30. september 2008, 08:47
V spolupraci s Univerzitnou kniznicou v Bratislave si este stale mozu nevidiaci pouzivatelia nasej kniznice zdigitalizovat knihu z fondu Univerzitnej kniznice. Tato kniha vsak bude v textovom formate RTF, preto sa neda jednoducho zvukovo prehrat v mobilnom telefone. Viem vsak o tom, ze su iste, zlozitejsie sposoby, ako takyto textovy subor napr. v programe Word nechat predcitat programom Jaws. Jeho hlas sa moze ulozit do formatu MP3 a takto vytvoreny subor MP3 je mozne spustit aj v niektorych mobilnych telefonoch. Takto som napr. nasiel na internete cesku knihu Harry Potter 7. Textovy subor RTF moze este predcitat aj mobilny telefon, ktory ma hlasovy vystup. Su to vsak drahsie mobilne telefony s operacnym systemom Symbian, ktorych cena je cca 18 000.- Sk.
autor: Norbert Vegh
30. september 2008, 08:45
Otazka 17: Kde najdem na vasej webovej stranke nacitane knihy v MP3 formate ktore by som si mohol vypocut dorucenim postou?
autor: Frantisek Lojek, Prievidza
5. september 2008, 10:13

1 2 3 4 5 6 »
Administrátor portálu si vyhradzuje právo vymazať príspevky, ktoré porušujú akékoľvek pravidlo tohto kódexu.

Diskutujúci sú povinní správať sa v diskusiách slušne a s úctou a to nielen vo všeobecnosti, ale aj k ostatným diskutérom.
Je zakázané vkladať do príspevkov osobné útoky, vyhrážky, vulgarizmy.
Neprípustné sú príspevky podnecujúce násilie, fanatizmus, rasizmus, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo ku skupinám obyvateľov, najmä k etnickým alebo náboženským skupinám.
Neprípustné je zaplavovať diskusie viackrát tým istým príspevkom alebo príspevkom s tým istým vecným obsahom, viacnásobným odkazom na konkrétnu webovú stránku.
Odporúčame nepísať celý príspevok veľkými písmenami, nakoľko ide o zvýhodňovanie príspevku a upútavanie naň.
Je neprípustné vkladať do diskusií príspevky, ktoré sa netýkajú samotnej témy diskusie.
Na všeobecné témy a vyjadrenie pochvaly či kritiky stránky alebo zaslanie námetu je k dispozícií e-mail spravca(@)skn.sk.
Ak ktorýkoľvek diskutujúci má podozrenie, že niektorý z príspevkov porušil akýkoľvek bod tohto kódexu môže naň upozorniť administrátora prostredníctvom kontaktného e.mailu.
SKN Vám umožňuje komunikovať prostredníctvom tohto webu, nepreberá však zodpovednosť za obsah pridaný používateľmi ani ich hodnotenie ostatných diskutujúcich. Používatelia tohto webu musia s týmto Kódexom súhlasiť a dodržiavať ho.
Pri posudzovaní informácií získaných z diskusných fór nezabúdajte, že informácie môžu pochádzať od ľudí rozličného veku a skúseností. Zvážte ich dôveryhodnosť skôr, než na základe nich podniknete akékoľvek kroky.
Diskutujúci sa zaväzuje dodržiavať všetky právne normy vyplývajúce z právneho systému krajiny v ktorej sa nachádza.
[» na začiatok stránky]
[» tlač stránky]
© 2006 Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči. [SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. ]
Posledná aktualizácia: 12. 12. 2011. [Webmaster: webmaster@skn.sk] [Informácie o prístupnosti].